Darczyńcy klubu

Udany turniej młodzików w Brzesku

2014-08-27

Drużyna młodzików odniosła kolejny sukces zajmując drugie miejsce w I lidze małopolskiej.

Tym razem turniej rozgrywany był w Brzesku. W pierwszym meczu andrychowianie pokonali rywali zza miedzy Kęczanina Kęty 2-0.

Kolejne spotkanie z gospodarzem, zespołem Gryfa Brzesko, miało bardzo dramatyczny przebieg. Mimo, że podopieczni Henryka Włodarczyka przegrywali w tie-breaku już 11-13, to zdołali odrobić straty i zwyciężyć cały mecz 2-1.

Nie udało się niestety wygrać naszej drużynie z Dunajcem (porażka 0-2). Zespół z Nowego Sącza wygrał tym samym już piąty turniej z kolei zwyciężając we wszystkich spotkaniach.

Drugie miejsce w turnieju przybliża nasz zespół do udziału w finale wojewódzkim, w którym wystartują trzy zespoły. Dodajmy, że aż czterech zawodników z naszego klubu znalazło się w kadrze wojewódzkiej i wzięło udział w zgrupowaniu w Piotrkowicach Małych, które odbyły się w pierwszym tygodniu ferii.

Dobrze przepracowane treningi z najlepszymi zawodnikami w województwie zaowocowały dobrą formą.

Rafał Pochłopień, Michał Świątek, Jakub Bochenek i Kacper Pstrowski poczynili widoczne postępy. Ponadto w zespole zagrali Krzysztof Buda, Sebastian Rajda, Bartek Smolec i Piotr Droździk, który także trenował z kadrą małopolski z grupą młodszą.